• Aktualności
  • Możliwość weryfikacji tożsamości dla użytkowników aplikacji mObywatel

Możliwość weryfikacji tożsamości dla użytkowników aplikacji mObywatel

12-09-2023

Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Czyżewie udostępnił możliwość weryfikacji tożsamości za pomocą aplikacji mObywatel, dzięki której nasi Klienci nie muszą mieć przy sobie dowodu osobistego – wystarczy telefon z dostępem do Internetu i mDowodem.

Czym jest mDowód:

  • cyfrowy dokument tożsamości dostępny w aplikacji mObywatel 2.0
  • ma unikatowy numer i serię – inne niż dowód osobisty
  • zawiera dane z Rejestru Dowodów Osobistychi z rejestru PESEL
  • prawie wszędzie potwierdzisz nim swoją tożsamość, m.in. w urzędzie, banku, sądzie, przychodni, na poczcie, czy u notariusza.

Jak działa?

Aby potwierdzić swoją tożsamość, wystarczy zalogować się w aplikacji mObywatel 2.0, wpisać jednorazowy kod udostępniony przez pracownika Banku, a następnie wyrazić zgodę na udostepnienie swoich danych. Dzięki temu pracownik otrzyma w systemie potwierdzenie Twoich danych osobowych.

Pamiętaj!

mDowód nie jest dowodem osobistym. To zupełnie nowy, elektroniczny dokument tożsamości, który różni się od dowodu osobistego serią i numerem, datą wydania czy terminem ważności. mDowodu nie użyjesz, gdy wyjeżdżasz za granicę lub gdy składasz wniosek o nowy dowód osobisty. W tych sytuacjach musisz posłużyć się tradycyjnym dowodem osobistym lub paszportem.

 Więcej na gov.pl
Znajdziesz nas też tutaj

Bank Spółdzielczy w Czyżewie z siedzibą w Czyżewie przy ul. Szkolnej 52, 18-220 Czyżew, wpisany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000153001, NIP: 723-11-37-843, REGON: 000494433, BIC CODE (SWIFT): POLUPLPR.