• Zastrzeżenie numeru PESEL

  Zastrzeżenie numeru PESEL

  Od 1 czerwca 2024 r. Bank w niektórych sytuacjach będzie sprawdzać, czy Twój numer PESEL nie jest zastrzeżony w rejestrze zastrzeżeń numerów PESEL.

  Kogo dotyczy weryfikacja zastrzeżenia nr PESEL?
  Osób pełnoletnich, które mają numer PESEL i które występują w Banku jako konsumenci (nie dotyczy podmiotów gospodarczych czy rolników).

  Kiedy Bank będzie musiał sprawdzić czy numer PESEL jest zastrzeżony?

  Bank zweryfikuje zastrzeżenie PESEL-u w następujących sytuacjach:

  • przed udzieleniem kredytu (np.: gotówkowego czy hipotecznego), karty kredytowej lub innego produktu kredytowego,
  • przed zawarciem umowy rachunku bankowego,
  • przed wypłatą gotówki w kasach Banku, w kwocie wyższej niż trzykrotność minimalnego wynagrodzenia (nie dotyczy wypłat z bankomatu).

  Jeśli Twój numer PESEL będzie zastrzeżony podczas tych czynności, Bank nie będzie mógł ich zrealizować.

  Co daje zastrzeżenie numeru PESEL?

  Zastrzeżenie numeru PESEL to ochrona przed jego wykorzystaniem bez Twojej wiedzy, np. po to, by wziąć kredyt na Ciebie. To większa ochrona Twoich danych osobowych oraz Twoich pieniędzy.
  Zastrzeżenie numeru PESEL w żaden sposób nie zablokuje Ci możliwości rejestracji do lekarza, realizacji recepty czy załatwienia sprawy urzędowej.

  Jak zastrzec numer PESEL oraz jak cofnąć zastrzeżenie?

  Można tego dokonać w aplikacji mObywatel 2.0, w serwisie internetowym mObywatel.gov.pl lub w dowolnym urzędzie gminy. Zastrzeżenie oraz cofnięcie zastrzeżenia jest bezpłatne i będzie zrealizowane natychmiastowo.

  Gdzie znajdziesz więcej informacji?

  W serwisie mObywatel.gov.pl lub na portalu gov.pl

  Podstawa prawna:

  Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe
  Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności

  Aby dowiedzieć się więcej prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy. Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego w celu kontaktu z naszą doświadczoną kadrą. Zapraszamy również do naszych placówek.

  Bank Spółdzielczy w Czyżewie

  Centrala Banku
  ul. Szkolna 52, 18-220 Czyżew
  86 275 50 05

  Oddział w Bogutach
  ul. Aleja Jana Pawła II 55, 07-325 Boguty-Pianki
  86 277 50 77

  Punkt Obsługi Klienta
  ul. Duży Rynek 4, 18-220 Czyżew
  86 275 59 28
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Zastrzeżenia kart dla Klientów 

  • (+48) 86 215 50 50 (z telefonów komórkowych lub z zagranicy, opłata wg taryfy operatora)
  • (+48) 828 828 828 (ogólnopolski system zastrzegania kart, z telefonów komórkowych i stacjonarnych, z kraju i z zagranicy, koszt wg taryfy operatora)

  Reklamacje

  W Banku Spółdzielczym w Czyżewie zawsze staramy się, żeby nasze produkty i usługi spełniały Twoje oczekiwania. Jeśli jednak masz zastrzeżenia, możesz złożyć reklamację. Każda opinia jest dla nas cenna. Jak złożyć reklamację przeczytasz TUTAJ.

  Znajdziesz nas też tutaj

  Bank Spółdzielczy w Czyżewie z siedzibą w Czyżewie przy ul. Szkolnej 52, 18-220 Czyżew, wpisany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000153001, NIP: 723-11-37-843, REGON: 000494433, BIC CODE (SWIFT): POLUPLPR.