• Ustawowe wakacje kredytowe

  Ustawowe wakacje kredytowe

  Od 29 lipca 2022 r. można złożyć wniosek o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego, czyli tzw. wakacje kredytowe.

  Zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, wakacje kredytowe mogą dotyczyć jednej umowy kredytowej w złotych polskich zawartej w celu nabycia nieruchomości przeznaczonej na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.

  Kto może skorzystać z ustawowych wakacji kredytowych?

  kredytobiorca hipoteczny, który posiada kredyt w PLN

  kredytobiorca, którego kredyt był przeznaczony na cel mieszkaniowy związany z zaspokojeniem indywidualnych potrzeb mieszkaniowych

  wakacje kredytowe przysługują tylko na jeden kredyt – jeśli kredytobiorca ma więcej niż jeden kredyt to z wakacji kredytowych może skorzystać tylko względem jednego wybranego kredytu

  wakacje kredytowe dotyczą kredytów zaciągniętych przed 1 lipca 2022 r., których termin spłaty kończy się, co najmniej po upływie 6 miesięcy od tej daty

  Przydatne informacje

  Szczegółowe informacje o ustawowych wakacjach kredytowych

  Spłatę kredytu hipotecznego można zawiesić:

  • po dwa miesiące w trzecim i czwartym kwartale 2022 roku
  • po jednym miesiącu w każdym z czterech kwartałów 2023 roku

  Zawieszenie spłaty kredytu jest udzielane na wniosek Kredytobiorcy, który sam decyduje o liczbie zawieszonych rat.

  Wnioski można składać nie później niż w dniu płatności raty, której zawieszenie dotyczy:

  • w Placówce Banku (w godzinach pracy Banku)
  • pocztą tradycyjną, na adres Banku (decyduje data wpływu do Banku)
  • na skrzynkę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podpisami elektronicznymi wszystkich kredytobiorców
  • przez System Bankowości Internetowej

  Prosimy o składanie wniosków w godzinach pracy Banku. Wnioski, które wpłyną poza godzinami Pracy Banku będą rozpatrywane w kolejnym dniu roboczym.

  Aby dowiedzieć się więcej prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy. Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego w celu kontaktu z naszą doświadczoną kadrą. Zapraszamy również do naszych placówek.

  Bank Spółdzielczy w Czyżewie

  Centrala Banku
  ul. Szkolna 52, 18-220 Czyżew
  86 275 50 05

  Oddział w Bogutach
  ul. Aleja Jana Pawła II 55, 07-325 Boguty-Pianki
  86 277 50 77

  Punkt Obsługi Klienta
  ul. Duży Rynek 4, 18-220 Czyżew
  86 275 59 28
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Zastrzeżenia kart dla Klientów 

  • (+48) 86 215 50 50 (z telefonów komórkowych lub z zagranicy, opłata wg taryfy operatora)
  • (+48) 828 828 828 (ogólnopolski system zastrzegania kart, z telefonów komórkowych i stacjonarnych, z kraju i z zagranicy, koszt wg taryfy operatora)

  Reklamacje

  W Banku Spółdzielczym w Czyżewie zawsze staramy się, żeby nasze produkty i usługi spełniały Twoje oczekiwania. Jeśli jednak masz zastrzeżenia, możesz złożyć reklamację. Każda opinia jest dla nas cenna. Jak złożyć reklamację przeczytasz TUTAJ.

  Znajdziesz nas też tutaj

  Bank Spółdzielczy w Czyżewie z siedzibą w Czyżewie przy ul. Szkolnej 52, 18-220 Czyżew, wpisany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000153001, NIP: 723-11-37-843, REGON: 000494433, BIC CODE (SWIFT): POLUPLPR.